PCHatalari.Com

Adwcleaner Nedir? Ne işe Yarar, Nasıl Kullanılır?

17/07/2019 | 1 Yorum | 54

İnternet kullanırken bilinçli olarak indirmediğimiz birçok yazılım bilgisayarımıza iniyor ve sistemimizi, bilgilerimizi bilgisayarımızın hızını ciddi oranda tehdit ediyor. Bunlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcut. AdwCleaner da bu kötü yazılımları temizlemek için geliştirilmiş bir başka yazılımdır.

Adwcleaner Nedir?

Genellikle internetten ücretsiz yazılımlar yüklerken ya da dosya indirirken iznimiz olmadan dosyamızla birlikte inen ve bilgisayarın hızını düşürebildiği için performansı da olumsuz etkileyen kötü amaçları yazılımları, internet tarayıcılarındaki araç çubuklarına kendilerini ekleyen uzantıları, tarayıcı gaspçılarını temizlemeye yarayan bir yazılımdır.

Ne İşe Yarar? ,Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan yazılım, bilgisayarınıza indirdikten sonra temelde iki aşamalı olarak çalışır. Scan özelliğiyle bilgisayarınızı tarayıp tehditleri tespit ettikten sonra Clean seçeneği ile de zararlı yazılımları temizler ve bilgisayarınızın eski performansına tekrar dönmesini sağlar. Eğer silinmesini istemediğiniz ve saklamayı tercih ettiğiniz dosyalar var ise, silme işlemine geçmeden önce tüm işlemler listesinden seçerek bu dosyaları ayırabilirsiniz. Kimi zaman temizleme işlemi ardından bilgisayarın tekrar başlatılması gerekebilir.

Güvenilir herhangi bir siteden indirdiğiniz AdwCleaner uygulamasını exe uzantılı kurulum dosyasına iki kere tıklatarak yüklemeye başlayın. Lisansla ilgili bildiriyi kabul ederek adımları sırasıyla tamamlayın. Kurulumdan sonra Scan ve Clean özelliklerini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Temizleme sonrası kayıt defterinizin geçmişini de silmeyi unutmayın. Temizleme işleminden sonra ekranda taranan ve temizlenen yazılımların olduğu detaylı bir metin dosyası çıkacak. Aynı işlemlerin benzerinizi yazılım üzerinde tüm işlemler özelliğini açık tutarak da görebilirsiniz.

Kullanımı çok basit olan yazılım sayesinde, bilgisayarınızı işgal eden ve virüs gibi yayılan zararlı eklentilerden, internet tarayıcınızın sürekli takılmasından şikayet etmekten, internetten alışveriş yapacağınız zaman korkmaktan kurtulabilir ve gönül rahatlığıyla internette gezinmeye devam edebilirsiniz.

Toplam 1 Yorum Var

    1. Özellikle bilgisayarı yavaşlayanlar için biçilmiş kaftan bir program. Adwcleaner’ı sitenizdeki bu yazıdan gördüm. Çok etkili bir program. Tarama işlemini ve temizleme işlemini yaptıktan sonra bilgisayar yeniden başlatıldı. Çok fazla hız farkı oldu. Eskisi gibi hızlı açılıyor bilgisayarım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

© 2019 PChatalari.Com Tüm Hakları Saklıdır.