PCHatalari.Com

En Yaygın PC Sorunlarına Hızlı Çözümler

16/02/2020 | Yorum Yok | 726

PC’nin neden hastalanabileceğine dair birçok neden var, ancak birçok insan bu semptomları nasıl tanımlayacağını bilmiyor, ancak her zaman bilgisayarlarının bunu yapması ve bunu yapmasından şikayet edecekler. Birçok kişi bir sorunu çözmelerine yardımcı olmak için teknisyenlere gidiyor, ancak geri döndüklerinde PC nereden başlayacaklarını bilmedikleri başka bir sorun geliştiriyor.

PC’nizde nereden başlayacağınızı bilmediğiniz karmaşık olan bazı sorunlar vardır, çünkü diğerleri yaptığınız basit bir hatanın veya PC’yi kullanırken meydana gelen bozulmanın bir sonucudur. PC’deki hastalık sonucu ortaya çıkan semptomlar vardır; bu belirtiler, bilgisayarın önyüklemesi sırasında hatalar, her seferinde pencere çökmesi, bir web sitesinden diğerine taşınması uzun zaman alabilir.

Bu belirtiler yalnızca PC’nizi biliyorsanız ve bunları tespit etmek zor değilse tespit edilebilir. Örneğin, PC’nizi kullanıyorsanız ve PC’nize verdiğiniz kötü bakımın bir sonucu olarak veya oluşan donanım hatalarının bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bazı hatalar fark ederseniz, ancak umursamıyorsanız. Bu pahalı ve kendi başınıza kolayca düzeltebilirsiniz gibi sizin için bu basit sorunu düzeltmek için bir bilgisayar teknisyeni arayarak her zaman için zaman israf. Aşağıdaki adımları izleyin;

Sabit Sürücüyü Temizleme

Bilgisayarda önemli olmayan dosyaları temizleyerek başlamanız önemlidir. İstenmeyen dosyanın bu yığını bilgisayarınızı şişirir, bu nedenle bu sorunu çözmek için sizin veya bilgisayarınız için çok az veya hiç önemi olmayan herhangi bir dosyayı silin. Bu tür bir dosyanın tamamen fark edilebilmesi ve silinebilmesi için bilgisayarın düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Bu olmadan, PC’nize bir sorun getirecek büyük bir dosyaya büyüyebilirler. Aşağıda, PC’nizi etkileyebilecek yaygın dosyalar ve PC’nize nasıl yapışabilecekleri ve PC’nizden tek tek nasıl temizleyebileceğiniz yer almaktadır.

Yenilenen Dosyalar

Dosyaların çoğaltılması genellikle bir dosyayı veya başka bir dosyayı saklarken gelir, bu nedenle bazı teknik hatalar nedeniyle yanlışlıkla olabilir veya yedek dosya olarak sakladığınızda oluşabilir. Hangi bazen onlara ihtiyacınız olmayabilir. Bilgisayar genellikle bu yinelenen dosyaları algılar ve size bunları silme fırsatı verir. Ardından bunları bilgisayarınızdan silin, bilgisayarınızda sorun olmaz.

Silinen Dosyalar

Bilgisayarınızdan bir dosyayı sildiğinizde, dosyanın sistemden tamamen silindiğini düşünmeyin, hayır yine bilgisayarınızdaki geri dönüşüm kutusuna kaydedilir. Sonra arkanıza yaslanıp problemin gittiğini düşünürseniz, yanılıyorsunuz demektir. Geri dönüşüm kutusuna gidin ve dosyanın bilgisayar sisteminden tamamen silindiğinden emin olmak için tekrar silin.

Sabit Sürücüyü Birleştirme

Bilgisayarınızın sabit diski düzensiz olduğunda, içine giren her veri her yerde saklanır. Bu, bilgisayardaki dosya veya bilgileri bulmak zorlaşır. Bu nedenle, bilgi veya dosyayı kolayca almanızı kolaylaştıran sabit sürücüyü düzenlemeniz gerekir. Bunu yaparsanız, dosyaları alma verimliliğini artıracaksınız.

Kayıt Defterini Temizleme

Bilgisayarınız kaybolduğunda ve neyin yanlış gittiğini bilmediğinizde, bunun nedeni kısayollar, taşıma, silme veya dosyaları bağlama olabilir. Bu, bilgisayarınızın kaybolmasına neden olabilecek kayıt defterinde bir soruna neden olabilir. PC’nizde bulunan araçları temizleyerek kayıt defterinizi kendiniz temizleyebilirsiniz.

Kayıt Defteri Birleştirme

Bu birleştirme işlemi temizlemek ve bilgisayarınızın bellek tasarrufu ve hızını artırmak sağlayan kayıt defterini düzenlemek.

Kendi PC’nizin Ustası Teknikeri Olun

Bu sorunu tek başınıza çözebilirsiniz, sizin için herhangi bir teknisyene ihtiyacınız yoktur, çünkü bu şeyi yapmanın bu süreci takip etmek kolaydır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

© 2019 PChatalari.Com Tüm Hakları Saklıdır.