PCHatalari.Com

Windows System32 Klasörü nedir?

22/11/2019 | Yorum Yok | 881

Windows System32 klasörü, Windows işletim sisteminizin ana sistem dosyalarını içerir. Bu dosyaların çoğu, bilgisayarınızın işleyişi için hayati önem taşımaktadır. Microsoft, System klasörünüzdeki herhangi bir içeriği değiştirmeme veya silmeye karşı şiddetle tavsiye eder.

Dizin Konumu

System32 klasörünüz C: \ WINDOWS \ system32 konumunda bulunur. System32 klasöründeki birkaç dosya ve alt klasör gizlenir. Gizli dosyaları, System32 klasörünüzdeki alt klasörlerde görüntülemek için, klasör seçeneklerine erişmek zorundasınız, “Gizli dosya ve klasörleri göster” i seçin ve “Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle” seçimini kaldırın.

Alt klasörler

System32 klasöründe, olay günlüklerini ve kayıt defteri dosyalarını içeren “Config” alt klasörü gibi birçok alt klasör vardır; geri yükleme noktalarınızın kaydedildiği “Geri Yükleme” alt klasörü; ve “Sürücüler” alt klasörünü, sistemlerinizin yüklü sürücülerini içeren diğer alt klasörlerin yanında.

Programlar

Alt klasörleri içermenin yanı sıra, Windows sistem uygulamalarınızın birçoğu da System32 klasörünüzde saklanır. Örneğin DOS komut istemi (“cmd.exe”), System klasöründe bulunur; bu yüzden Disk Birleştiricisi (“dfrg.exe”); Olay Görüntüleyicisi (“eventvwr.exe”); Windows Görev Yöneticisi (“taskmgr.exe”); Kayıt Defteri Düzenleyicisi (“regedt32.exe”); Freecell kart oyunu bile (“freecell.exe”) bu klasörde bulunur.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

© 2019 PChatalari.Com Tüm Hakları Saklıdır.