PCHatalari.Com

Windows’ta Eksik VCRUNTIME140.dll Hatası Düzeltme

20/02/2020 | Yorum Yok | 4043

Bir programı başlattığınız zaman Windows vcruntime140.dll DLL dosyasını bulamıyorsa veya eksik olduğunu görürseniz, programınızın tekrar çalışması için eksik DLL’yi geri yükleyebilirsiniz.

Bir program yüklendiğinde, programın ihtiyaç duyduğu kodu içeren dinamik bağlantı kitaplıklarına (DLL) bağlanırlar. Gerekli bir DLL eksikse, Windows eksik DLL’nin adını söyleyen bir uyarı görüntüler, böylece eksik DLL’yi geri yüklemeyi veya yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Program veya benzeri şeyleri açmak istediğinizde, Program başlatılamıyor çünkü vcruntime140.dll bilgisayarında mevcut değil. Bu sorunu gidermek için programı yeniden yüklemeyi deneyin / hatası alırsanız, aşağıdaki adımları kullanarak Visual C ++ 2015 Redistributable paketini kurmanız gerekir.

Windows’ta vcruntime140.dll eksik hatasını gidermek için lütfen şu adımları izleyin.

1) Microsoft Visual C ++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir sayfasına gidin ve Microsoft’tan download düğmesine tıklayın.

2) Windows’un 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mi indirmek istediğinizi seçmenizi isteyen sayfaya yönlendirileceksiniz. İstediğiniz sürümü seçin ve İleri düğmesine tıklayın.

3) Dosya bilgisayarınıza indirilmeye başlat. İndirdikten sonra, indirilen vc_redist.x64.exe dosyasına çift ​​tıklayın.

4) Microsoft Visual C ++ – 2015 Yeniden Dağıtılabilir ekranı görüntülenir ve lisans hüküm ve koşullarını kabul etmenizi ister. Kabul ediyorum kutusuna bir onay işareti koyun ve ardından Yükle düğmesine tıklayın.

5) Windows sizden programın değişiklik yapmasına veya devam etmesine izin vermenizi isterse, Evet veya İzin Ver düğmesini tıklayın.

6) Tamamlandığında, program başarıyla yüklendiğini belirten bir mesaj görüntüler.

7) Son olarak yükleyiciyi Kapat ile kapatabilirsiniz.

Artık daha önce eksik vcruntime140.dll hatası veren programı çalıştırmayı deneyebilirsiniz ve çalışması gerekir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

© 2019 PChatalari.Com Tüm Hakları Saklıdır.